פילינג

 

פילינג הוא מושג המבטא את תהליך קילוף העור. למעשה, פרוצדורת קילוף העור כוללת בתוכה הסרת תאי עור מתים משכבת העור החיצונית. תאיה של השכבה החיצונית של עור הפנים נפגעים במהלך הזמן מגורמים רבים וביניהם : תהליך ההתבגרות והזדקנות, עישון, מאפיינים הקשורים לשינויי אקלים, תזונה לקויה, חשיפה לאור השמש ועוד. על מנת שמראה הפנים יהיה עדיין ויטלי ואסתטי, יש צורך להסיר תאי עור מתים מהשכבה החיצונית ובכך לאפשר לתאי עור חדשים להוות את השכבה החיצונית של עור הפנים. אגב, טיפולי פילינג שונים לא רק מקלפים את השכבה החיצונית של העור, אלא אף מעשירים את השכבות הפנימיות בלחות וויטמינים, ובכך מעניקים לעור הפנים את האלסטיות שהוא זקוק לה.

ישנן עדויות לכך שטקסי פילינג שונים היו בשימוש כבר בימי מצרים העתיקה, כ 3000 שנה לפני הספירה. הנשים היו מורחות על גופן עור של בעלי חיים ומלחים שונים על מנת להוריד תאים מתים מעור הפנים. לעתים, נשים מצריות היו אף משתמשות בשאריות ענביי יין וחלב חמוץ לתהליך הפילינג, וזו למעשה, כבר שיטת טיפול הפילינג בצורה הכימית שלו. בהמשך ההיסטוריה של טיפולי הפילינג החלו מראשית המאה ה 19 להופיע סלוני יופי, בעיקר באירופה ובארצות הברית. סלונים אלה לא פירטו כיצד הם מבצעים את טיפול הפילינג אולם, הם כנראה השתמשו בחומצות ממקור צמחי אשר פעילותן חלשה יותר. בהמשך, באמצע המאה ה 20 החלו רופאים להשתמש בחומצות TCA לטיפולי פילינג כימיים ובסוף שנות ה 90 של המאה ה 20 נכנסו למרקם טיפולי הפילינג גם מכשירי הלייזר.

הורים

הורים

הורים

ניתן לראות שישנם סוגים רבים של טיפולי פילינג. לדוגמה, השיטה המכנית בפילינג יכולה להיות קילוף פיזי פשוט של עור הפנים מצד אחד, ומצד שני שימוש במכשור רפואי או בקריסטלים לשם כך. חשוב לציין כי הטיפול המכני שאיננו טבעי, כלומר שימוש בקריסטלים למשל, גורר אחריו כאב ולכן, יש להשתמש בהרדמה כללית או מקומית. לעומת זאת, טיפול כימי בעזרת חומרים כימיים כולל שימוש בחומצות פנול או TCA בריכוזים משתנים, תלוי במאפייני הטיפול הכימי. בנוסף, פרוצדורות פילינג המבוצעות על ידי השימוש בלייזר נעשות באמצעות מכשור רפואי מתאים והן למעשה, יוצרות מסגרת של חימום ואידוי לתאי הפנים המתים וכך קילוף העור מתבצע במהירות.

שיעורים פרטיים בטיפוח ויופי ילמדו את היסודות התיאורטיים של תהליך הפילינג. כמו כן, המסגרת הלימודית תכלול ביטוי מעשי של התנסות סובייקטיבית בטיפולי פילינג שונים. מורה פרטית לטיפוח ויופי תלמד אתכם באווירה ביתית, נינוחה ונעימה ובקצב התקדמות אישי. שלכת סתיו תביט במעגל קסום של התחדשות.