טיפול פנים

 

נשים רבות במהלך ההיסטוריה השתמשו בחומרים שונים על מנת לטפל בעור הפנים שלהן. ההנחה הרווחת היא שטיפולי פנים היו קיימים עוד במהלך אלפי שנים לפני הספירה אולם, היות ותיעודים היסטוריים כתובים ניתן לפענח החל מהאלף הרביעי לפני הספירה, רואים גם שימוש בחומרי טבעיים לטיפולי הפנים. תיעודים כאלה מתארים נשים מצריות מורחות שאריות ענבים וחלב חמוץ על עור הפנים שלהן למטרות פילינג, נשים מהמזרח הרחוק מטפחות את עור הפנים שלהן בחומצות שמקורן בצמחים שונים, נשים בתרבויות מסופוטמיות מטפחות את פניהן ועוד. במהלך ההיסטוריה, עם ההתפתחות התרבותית באירופה, גם נשים אירופאיות החלו להתעניין בטיפולי פנים, כאשר טיפולי פנים אלו קיבלו בעיקר גוון מדעי יותר. עם חלוף המאות ה 19 וה 20 , טיפולי פנים עברו להתבצע בקליניקות שהעובדים שלהן הוכשרו ספציפית לכך באופן אקדמי ומדעי יותר וכיום אף ניתן לראות רופאים המבצעים טיפולי פנים שונים, בעיקר במסגרת רפואה פלסטית ובמסגרות שונות נוספות.

הורים

הורים

הורים

עור הפנים הינו מהרגישים ביותר בין סוגי העור שקיימים בגוף האדם. השפעות גורמים רבים יכולות להזיק לעור הפנים כמו למשל עישון, צריכה לא מאוזנת של מזון או גורמים טבעיים שפחות תלויים באדם, כמו תהליך ההזדקנות או חשיפה לאור השמש. באינטראקציה בין אישית, הפנים מהוות מעין כרטיס ביקור של האדם ונשים גילו התעניינות רבה בטיפוח עור הפנים לאורך ההיסטוריה. אישה שההופעה החיצונית חשובה לה, יכולה להתעניין בטיפולי פנים שונים שמוצעים במגוון דרכים וביניהם : ניקוי עור הפנים שמבוצע אחת למספר ימים או שבועות, טיפול מאזן לעור פנים שומני, טיפול כימי להחדרת לחות וויטמינים לעור הפנים, טיפולי פילינג על מגוון השיטות הקיימות ועוד. חשוב לציין כי ישנם טיפולי פנים המתאימים גם לאיזון התקין של עור הפנים הגברי, ומספר הולך וגדל של גברים מעניקים חשיבות הולכת וגדלה למראה המטופח של פניהם ולכן הם מבצעים טיפולי פנים מסוגים שונים.

שיעורים פרטיים בטיפוח ויופי ידגישו את ההבנה התיאורטית של יסודות הרפואה הדרמטולוגית. כמו כן, התהליך הלימודי יכלול ביטוי מעשי של יישום האינפורמציה לפי תכלית סובייקטיבית. מורה פרטית לטיפוח ויופי תלמד אתכם באווירה ביתית, נינוחה ונעימה ובקצב התקדמות אישי.