פנג שוואי

 

פירוש המילים “פנג שוואי” מסינית הוא “רוח ומים”, והוא נוצר מתוך אמונה כי הצ’י נודד עם הרוח ונאסף בקרבת מקווי מים. משמעות הצ’י בטאואיזם היא אנרגיה שמימית שנעה בעולם, היא במקור של כל הבריאה ומניעה את כל התהליכים שמתרחשים. פנג שוואי היא תורה סינית עתיקה, מקורה בטאואיזם והיא מסבירה כיצד נכון לסדר חפצים ולבנות מבנים, על מנת שתישמר הרמוניה עם זרימת הצ’י בטבע. במקורה, הפנג שוואי התפתחה כתורת לחימה, אסטרונומיה ורפואה כ 4800 שנה לפני הספירה בסין העתיקה, והייתה נלמדת ומיושמת בחצרות בני אצולה ואף קיסרים סיניים. לפנג שוואי ישנן עדויות קיום ארכיאולוגיות מצורה וכיווני בנייה של בתי מגורים בכפר סיני עתיק והן מצורתם של מבני הקבר בו, וזאת כאמור, כ  4800 שנה לפני ספירה ובתקופות מאוחרות יותר.

כאמור, השימוש בפנג שוואי בתקופה המודרנית נועד לסנכרן בין מיקום חפצים ובניית מבנים לבין תבניות האנרגיה העולמית. פנג שוואי מתחשב בעיקר באופני זרימת הצ’י, אלמנט הזמן הגלובאלי, תופעות מחזוריות בטבע ובמרכיבים נוספים. חישובי הפנג שוואי נמדדים בעזרת מצפן מיוחד, הלופן. תיאוריית הפנג שוואי המסורתית עוסקת באיבחון פוטנציאל ההצלחה של האדם בתחומים בחייו, כמו יחסים ופרנסה, בהתאם לזרימת הצ’י במקום מגוריו. התאמת המרחב הפיזי לפי הפנג שוואי מתחשבת גם במאפייני האדם כפי שהם מסתברים מהמפה האסטרולוגית שפותחים לאותו האדם. לאחר סיכום כל הנתונים הפנג שוואי מתבסס על תורת היין והיאנג, יחסי חמשת האלמנטים (אדמה, מים, אש, עץ ומתכת) ובמערכת הסינית המבוססת על שנים עשר החיות (דרקון, נמר, שור, קוף, עכברוש, ארנבת, סוס, נחש, חזיר, תרנגול, כלב וכבש).

הורים

הורים

הורים

חשוב להבין, שישנן מספר אסכולות שבהן התפתחה הפנג שוואי וכל אסכולה לימדה כללים משלה. זו הסיבה לכך שישנן אבני דרך שמוסכמות על פי מומחי פנג שוואי שונים, בעוד שעל חלק האחר שלהן ישנם פולמוסים רבים. לדוגמה, הגישה המסורתית מתירה לאדם לישון על מיטתו כשרגליו מופנות לדלת הכניסה לחדר השינה שלו, בעוד שבאסכולה הקלאסית פעולה זו אינה מקובלת. למעשה, תורת הפנג שוואי מכילה מקבצי ידע עצומים ואנשים שרוצים להשתמש בידע זה לעיצוב ביתם למשל, צריכים לקחת בחשבון מספר רב של גורמים בעלי השפעה. דלת הכניסה לבית לדוגמה, צריכה להיות מתוחזקת היטב בכל זמן, וחשוב מאוד שתהיה מזמינה. דלתות של עסקים סיניים רבים צבועות באדום וחיצוניותן הויזואלית מושכת מאוד, זאת על מנת לזמן את הצ’י ואת כניסת האנשים. בנוסף, לעיצוב חדרי ילדים לפי הפנג שוואי אף ישנה משמעות מיוחדת. למשל, חשוב שלא יהיה חלון מעל ראש המיטה ורצוי גם שכיוון שולחנו של הילד יהיה עם הפנים לדלת. לפיכך, ישנן כמויות אדירות של המלצות לכל עיצוב ומבנה לפי הפנג שוואי.

שיעורים פרטיים בעיצוב הבית יכללו הסבר אינפורמטיבי על יסודות תורת הפנג שוואי. למעשה, המסגרת הלימודית תדגיש את הבנת המודל התיאורטי אולם, היא תתמקד גם ביישום ההיבט המעשי. מורה פרטית לעיצוב הבית תתאים את מהות ההום סטיילינג למאפיינים הייחודיים שלכם והתהליך יתקיים באווירה ביתית, נינוחה ונעימה. סינכרוניזציית הפנג שוואי תתגלם בהרמונית אובייקטים נפלאה.