קלוריות

 

ידוע לכל, שכדי לשמור על משקל גוף תקין ועל מנת להצליח להשיל קילוגרמים עודפים מהמשקל יש לחשב קלוריות. שליטה בכמות הקלוריות מאפשרת לכל אחד ואחת לשנות הרגלי אכילה, להימנע ממזונות עתירי קלוריות, וגם מבלי לפצוח בדיאטה שאינה מאוזנת אפשר לצמצם את צריכת הקלוריות היומית וליהנות ממאזן קלורי אידיאלי המאפשר הורדה במשקל.

חשוב לדעת מהי קלוריה ומהי חשיבותה לנושא התזונה והשמירה על המשקל. קלוריה היא יחידה למדידת חום ואנרגיה ולמעשה, זו כמות האנרגיה אשר נדרשת לחימום גרם אחד של מים על מנת שטמפרטורת המים תעלה במעלת צלזיוס אחת. גוף האדם מפיק את האנרגיה הדרושה לו ממזון באמצעות חמצון הגלוקוז, תהליך שמתרחש בזמן פירוק אבות המזון בגוף. כמו כן, כדאי לדעת כי החוק בישראל מחייב יצרני ויבואני מזון לציין על האריזה את הערכים התזונתיים ובהם את הערך הקלורי לכל 100 גרם מהמוצר. כך ניתן לחשב את כמות הקלוריות שצורכים מדי יום ולהגביר את המודעות לנושא התזונה.

חשוב להבין כי יש שיטות יחסית פשוטות לצמצום כמות הקלוריות שצורכים מדי יום, שיטות אלו נלמדות בשיעורים פרטיים בדיאטה, הנערכים בביתכם. במסגרת התהליך הלימודי הביתי, המיועד לנשים ולגברים בכל גיל, אשר מעוניינים לשמור על אורח חיים נכון, להקפיד על משקל גוף תקין ולשנות הרגלי אכילה, לומדים גם על קלוריות ומבינים מהי כמות הקלוריות המומלצת לאדם לפי גיל ומאפיינים אישיים. כמו כן, רוכשים ידע שימושי שקל ליישמו בחיי היום יום על מנת להשיל קילוגרמים באמצעות צמצום צריכת הקלוריות.

הורים

הורים

הורים

בנוסף, כדאי לזכור כי ניתן לצמצם את צריכת הקלוריות על ידי מעבר לאכילת לחם קל, העשיר בסיבים תזונתיים, החלפת הרגל אכילת דגני בוקר המכילים קלוריות רבות לדייסת שיבולת שועל, קוואקר, המכילה כמות קלוריות נמוכה משמעותית בהשוואה לדגני הבוקר הפופולאריים, הימנעות ממאכלים מטוגנים ושימוש בתבלינים טריים כתחליף לרטבים עתירי הקלוריות. כמו כן, יש להרבות בשתיית מים ולצמצם ככל הניתן את שתיית המשקאות המתוקים, כולל מיצים טבעיים, נקטרים ומשקאות מוגזים.

כאמור, בשיעורי דיאטה בביתכם רוכשים ידע רב בנושאי תזונה ומגבירים את המודעות בכל הקשור לתחום חשוב זה. במהלך השיעורים עוסקים בנושא הקלוריות ולומדים כיצד לנהל יומן אכילה המאפשר מעקב אחרי כמות הקלוריות היומית והגברת המודעות הנדרשת להביא לשינוי דפוסי אכילה, כזה שאינו מחייב דיאטה לא מאוזנת. לעיתים, די בשינוי מספר הרגלים כמו שתיית מים מרובה, הימנעות ממאכלים מטוגנים עתירי קלוריות, אכילת דייסת שיבולת שועל במקום דגנים, קניית לחם קל ועוד.

למעשה, שינויים קלים בתזונה היומית מפחיתים באופן משמעותי את כמות הקלוריות וכך ניתן להשיל ממשקל הגוף קילוגרמים מיותרים, ללא צורך בדיאטת כסאח מהירה ומסוכנת לבריאות. מורה פרטית לדיאטה תלווה אתכם באופן הרמוני בנתיב שיפור איכות החיים ואתם תהנו מבריאות טובה יותר.