דיאטה ומשקל

 

אדם המתחיל דיאטה נוהג לעלות על המשקל לעיתים תכופות כדי למדוד את משקל גופו ועל מנת לשאוב סיפוק מהירידה במשקל. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי במהלך דיאטה הירידה במשקל אינה לינארית ואחידה היות וגרף הירידה במשקל מושפע מגורמים רבים. לאחר התקופה הראשונה מתחילת הדיאטה, בה ניתן לראות שינויים יחסית חדים במשקל הגוף, מגיע השלב בו המשקל מתאזן ולמרות שממשיכים ומקפידים על הדיאטה ועל תפריט דל הקלוריות, לא רואים שינוי במשקל הגוף. שלב זה עלול לתסכל רבים ויש אנשים שזונחים את הדיאטה עקב כך, בעוד אחרים מחליטים על שינוי קיצוני ומתאמצים עוד יותר להשיל קילוגרמים ולעיתים פוצחים בדיאטת כסאח, שעלולה לגרום נזקים לגוף בטווח הארוך. אגב, זו בדיוק הסיבה מדוע דיאטניות ממליצות לעלות על המשקל אחת לשבוע ולא מדי יום.

לכן, חשוב לרכוש ידע ולהתאים את הדיאטה למאפייני האדם ואורח חייו. שינוי תזונה הוא רק מרכיב אחד בדיאטה וכדי לראות שינוי במשקל הגוף רצוי לבחור דיאטה מאוזנת, לשלב פעילות גופנית, לשנות דפוסי אכילה ולבחור בתפריט מותאם אישית הכולל את כל אבות המזון. חשוב לדעת כי דיאטה מהירה אמנם יכולה להביא לשינוי חד במשקל הגוף אולם, גוף האדם פועל בצורה משוכללת ולכן אינו מאפשר ירידה קיצונית במשקל על חשבון מסת שרירים. מהרגע שמפסיקים את הדיאטה הקיצונית, הגוף שהורגל למעט מזון, צובר במהירות רקמת שומן חדשה וזו הסיבה לכך שרוב התוצאות של דיאטת כסאח מביאות בדיוק לשינוי ההפוך מהרצוי.

הורים

הורים

הורים

בשיעורים פרטיים בדיאטה, המתקיימים בביתכם, תלמדו מהי דיאטה מאוזנת וכיצד לשנות את אורח החיים על מנת לרדת במשקל וליהנות מחיים בריאים ומספקים יותר. כך, כאשר מגלים לאחר התחלת הדיאטה כי לפתע המשקל עומד במקום, יש את הכלים לשנות את התפריט וגודל המנות ולהתאים לכם דפוסי אכילה נכונים, כמו הימנעות מטעימות במהלך הבישול. חשוב לזכור כי אכילה מסודרת היא גורם קרדינלי להצלחת הדיאטה. כמו כן, יש להרבות בשתיית מים וחשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם תחושת הרעב נגרמת בגלל תחושת הצמא ועל כן ניתן לשתות מים במקום לאכול.

בעזרת מורה פרטית לדיאטה רוכשים ידע רב, הנדרש לשמירה על דיאטה כאורח חיים ולא כפתרון קסם המסייע להשיל קילוגרמים במהירות, אותם לרוב מעלים בחזרה תוך זמן קצר. אתם תגבירו את המודעות לנושא המזון, תלמדו להכיר את גופכם ובעיקר להיות סבלניים ורגועים ולא להיות במתח סביב נושא הדיאטה. מורה פרטית לדיאטה תתאים לכם את התפריט האופטימלי לכם ותעבוד איתכם על מנת להשיל את המשקל העודף מגופכם, ולא פחות חשוב, לסגל אורח חיים בריא, נכון וייחודי לכם.