דיאטה אפקטיבית

 

כרוניקת שפע המזון בחברה המערבית המודרנית גורמת לאדם להתמודדות עם בעיית עודף המשקל וליצירת דרכים שונות כדי לפתור אותה. למעשה, קיימות בתחום הדיאטות מגוון רחב של שיטות ויש הבוחרים בוריאציה של דיאטת כסאח ודיאטות מהירות מתוך אמונה כי כך יצליחו להשיל מגופם את הקילוגרמים המיותרים. אולם, חשוב לציין כי דיאטות כסאח גורמות לרוב לחסכים תזונתיים ויש להן השפעה עתידית שלילית על קצב חילוף החומרים. כמו כן, במקרים רבים, לאחר תהליך הירידה במשקל רוב האנשים מעלים את הקילוגרמים שהושלו וחוזרים למשקל הקודם. לעיתים מתווספים אף קילוגרמים חדשים למשקלו הכללי של הגוף.

לכן, חשוב לדעת כי רק דיאטה מאוזנת מביאה לתוצאות אפקטיביות הנשמרות לאורך זמן. שיעורים פרטיים בדיאטה ילמדו אתכם מהי תזונה נכונה ומהי הדרך האידאלית להשיל את הקילוגרמים שאינם רצויים מגופכם. למעשה, המסגרת תתמקד ביסודותיה התיאורטיים של הדיאטה המאוזנת ובסיבה המרכזית לתוצאה האפקטיבית שלה, העובדה שהיא כוללת את כל אבות המזון. אתם תלמדו שבדיאטה מאוזנת משנים באופן נרחב אלמנטים רבים באורח החיים ובעיקר נפרדים מהרגלי התזונה הישנים על מנת להביא לירידה מתונה והדרגתית במשקל.

הורים

הורים

הורים

לעומת זאת, חשוב לזכור כי פתרונות קסם בתחום הדיאטה הם בועה של אשליות מתנפצות ולכן, אין ללכת שבי אחרי תבניות יצירתיות שונות של דיאטות כסאח מהירות, המבטיחות השלת קילוגרמים רבים תוך פרק זמן קצר. תמיד יש להקפיד על הרגלי תזונה מאוזנים ומומלץ להימנע מדיאטות אינסטנט בהן מצמצמים בצורה דרסטית את כל כמות המזון שאוכלים וזאת מפני שהגוף מגיב באופן מיידי לפרמטר כמות המזון הנצרכת. לפיכך, האדם עלול לסבול מעייפות ופגיעה בתפקוד הגופני, הקוגניטיבי, הפסיכולוגי והריגשי.

מחקרים רפואיים רבים הוכיחו כי דיאטה אפקטיבית הנעשית בצורה מאוזנת היא המפתח להשלת קילוגרמים באופן מבוקר ולאורך זמן, ללא פגיעה בתפקוד היומי וללא חסכים תזונתיים. דיאטה אפקטיבית מחזקת את תחושת הביטחון העצמי, משפרת את ההרגשה האישית ומבטיחה שמירה על משקל תקין גם בעתיד. כמו כן, היא כוללת היכרות עם כל אבות המזון, יצירת תפריט מאוזן ונכון, שילוב פעילות גופנית ואכילת מזון בריא יותר. למעשה, המזון המועדף מכיל פחות שומנים מזיקים, פחות סוכרים ופחמימות, יותר מאכלים עשירים בחלבונים, סיבים תזונתיים, שמנים בריאים וכדומה.

מורה פרטית לדיאטה אפקטיבית תלמד אתכם את האפליקציות של יסודות הדיאטה המאוזנת. היא תוביל אתכם לתוצאות משקל אידאליות הנשמרות לאורך זמן ותשפר את איכות חייכם.  אתם תפתחו מודעות לאורח חיים בריא, תשנו את דפוסי האכילה הישנים, תשילו את  הקילוגרמים המיותרים ותרגישו הרבה יותר טוב בחיים החדשים. המנגינה של אור השמש תהפוך לקורנת, הרמונית ונעימה יותר.