יתרונות הפילאטיס

 

תרגילי פילאטיס ניתן להתאים בקלות לכל מתאמן. אימון הפילאטיס מתאים לכל סוגי האוכלוסיה, בכל גיל ובכל סטטוס וכל אחד יכול למצוא את עצמו מתרגל פילאטיס, כמובן, אחרי התאמה אישית נאותה. להבנת מורים רבים שמלמדים פילאטיס, פשוט ללמוד את הטכניקות המרכזיות של שיטת האימון וגם ליישם אותם בביתו של כל מתרגל. למעשה, ניתן לומר שהיתרון הגדול של אימון הפילאטיס שהוא פופולרי ונפוץ מאוד ועם זאת, לאחר התאמה של כל שיטת אימון לכל מתאמן, פשוט ליישמו באופן פרטי בבית, עם ליווי של איש מקצוע מדי פעם לפעם.

תרגילי הפילאטיס נועדו לשפר ביצועים פיזולוגיים של איברים שונים בגוף האדם. רבים ממתעמלי הפילאטיס מדווחים על תנועות יותר הרמוניות, אי היתפסות של שרירים כלל, גמישות רבה בתנועה, חיזוק השרירים ומראה חטוב באופן כללי. יחד עם זאת, לאחר התמדה בתירגול הפילאטיס, רבים מדווחים גם על שיפור במצב הרוח היום יומי, שיפור בפעולות המערכת הגסטרונומית בגוף, שיפור בתפקודים קוגניטיביים וראיית חיים גלובאלית חיובית יותר. שיפור בערכים המנטליים באדם כלל לא מפתיע מורי פילאטיס ותיקים משום שעקרונות הפילאטיס נגזרים בחלקם מפילוסופיות ומדתות המזרח, ובעיקר מטאואיזם ובודהיזם, אשר רואות את התפקודים הפיזיים והרוחניים באדם כשלובים יחדיו ומשפיעים זה על זה. יתרון משמעותי נוסף של הפילאטיס, אם כן, הוא האפשרות להשפעה חיובית נכבדת על המערכת המנטלית והאמוציונאלית, דרך תרגול אימון פיזי פשוט יחסית ומותאם הן בצורתו והן ברמת הקושי לכל אדם שחפץ בכך.

הורים

הורים

הורים

אם כך, הובהר כבר שבין יתרונותיו הרבים של הפילאטיס ניתן לומר שהוא נגיש מאוד, אפשר לבצע את התרגול בבית והוא בעל פוטנציאל רב לשיפור כל מערכות הגוף ולא רק שרירים והיבטים פיזיולוגיים בלבד. יחד עם זאת, רצוי לא להתעלם מכך שתרגילי הפילאטיס תורמים לשיפור במדדים אחרים שמשותפים לאימוני כושר נוספים ואין להמעיט בערכם, שהרי אנשים רבים מתחילים להתעמל בעקבותיהם בלבד. דוגמה למדד כזה יכולה להיות הרזיה. אימון פילאטיס בן שעה הינו בעל פוטנציאל שריפה של מעל 400 קלוריות בגוף המתאמן אולם, חישוב זה הוא כללי מאוד ותלוי, בין השאר, בפרמטרים נוספים כגון : משקל המתאמן, כושר גופני, הרגלי תזונה, קיום מחלות כרוניות ועוד.

שיעורים פרטיים בפילאטיס ילמדו את פרדיגמת היתרונות הגלומים בדינאמיקת התרגילים. כמו כן, התהליך הלימודי יכלול ביטוי מעשי של תרגול סובייקטיבי. מורה פרטית לפילאטיס תלמד אתכם באווירה ביתית, נינוחה ונעימה ובקצב התקדמות אישי. תנועה קווית תתחבר לקומפוזיציה של נקודות.