חשיבות האינטרנט

 

בעבר, האינטרנט החל לתפקד כרשת תקשורת צבאית ובעיקר לצרכי מחקר ופיתוח. עם השנים החלו מוסדות לימוד להשתמש באינטרנט כדי להעביר מידע בין החוקרים ולמעשה, האינטרנט איפשר ליצור ספרייה אלקטרונית המכילה כמויות מידע רבות. לאינטרנט חשיבות רבה בחיים בעידן המודרני, בו העולם הפך לכפר גלובאלי וניתן להשתמש בו כמרחב ציבורי וירטואלי שיעמוד במרכז הבמה. האינטרנט מספק גישה נוחה, מהירה וזמינה למאגרי מידע ובכך הציבור יכול לחפש מידע רלוונטי עבורו, לצבור ידע ולנהל דיונים מקוונים על פני הגלובוס.

למרות השאיפה והחלום האוטופי בו האינטרנט יהיה זמין לכולם ללא תלות במשאבים אישיים, הולכת ומסתמנת המגמה הקפיטליסטית הגלובלית שמשתלטת על הרגלי הגלישה ומקורות המידע באינטרנט. עד כתיבת שורות אלו, מקורות מידע רבים אינם זמינים לציבור הרחב. יחד עם זאת, האינטרנט מאפשר לכל אחד ואחת להיחשף לתכנים קולקטיביים, לשמור על קשרים משפחתיים, לרכוש מוצרים בעיסקאות משתלמות, לתכנן חופשות וטיולים ופעילויות רבות נוספות. זו הסיבה שחשוב לרכוש את היסודות התיאורטיים הנדרשים לגלישה נכונה ובטוחה במרחבי רשת האינטרנט, ואלה בדיוק הנושאים שניתן ללמוד בשיעורים פרטיים אודות השימוש ברשת האינטרנט.

הורים

הורים

הורים

כאמור, החלום האידיאלי הניצב מאחורי האינטרנט הוא ליצור מרחב וירטואלי ציבורי חדש המגשר בין עמים, דתות ולאומים שונים, כך שניתן יהיה לנהל דיאלוג בזמן אמת ולשתף אינפורציה מסוגים שונים. בנוסף, רצוי להדגיש כי בעשרות השנים שרשת האינטרנט קיימת לשימוש הקהל הרחב, רבים למדו כיצד לתמרן את שימושיה לצרכים שלהם.

השימוש ברשת האינרטנט יכול להוביל אדם למצוא חברים משותפים שהוא הכיר בעברו או חברים חדשים, בעיקר בעזרת רשתות חברתיות כמו פייסבוק או טוויטר. כמו כן, האינטרנט מסייע להשתמש בשרותים ציבוריים שונים כמו : רשויות הדואר, עדכוני בנק ועדכונים פיננסיים אחרים, עדכוני אקטואליה וחדשות, קביעת תורים ובדיקות שונות בקופות חולים ושימושים נוספים. חשוב לציין כי עם התרחבות השימוש ברשת האינטרנט, גדלה גם הפשיעה המקוונת ולכן, מומלץ ללמוד את רזי הגלישה הבטוחה. למעשה, למידה אודות גלישה בטוחה באינטרנט היא בבחינת חשיבות עליונה וזאת משום שפורצים אלקטרונים מיומנים מחפשים את קורבנותיהם בדיוק בין אותם האנשים שלא מודעים לתבניות הבסיס של גלישה בטוחה.

רשת האינטרנט מהווה פלטפורמה דינאמית לאנשים רבים וכל אחד יכול להפיק ממנה תועלת סובייקטיבית אולם, חשוב כי מורה פרטית לגלישה באינטרנט, אשת מקצוע מיומנת, תלמד ותסביר אודות וריאציות הגלישה הבטוחות והנכונות. בנוסף, באווירה ביתית, נינוחה ונעימה ובזמנכם החופשי המורה תסייע לכם להתאים את השימוש בתוכנות הרלוונטיות לכל מסגרת וירטואלית שתבחרו. היא תלווה אתכם בפסיעותיכם הראשונות במעמקי המרחב הקיברנטי.