בישול בריא

 

מספר אנשים הולך וגדל בחברה המערבית מתחיל יותר ויותר להתעניין בהתנהלות בריאה של החיים בכלל ובבישול בריא בפרט. תחום הקולינריה העולמית מכניס לתוכו בקצב איטי את ערכי הבישול הבריא. ביחד עם הקהילה המערבית גם תחום הבישול הבריא במדינתנו תופס תאוצה. חשוב להבין שלא היה זה בהיסטוריה הרחוקה ולא בפלנטה אחרת, שאנשים סברו כי מסעדות האוכל המהיר הן בריאות. כיום, לאחר תהליך פיכחון של עשרות שנים, הנטייה הרווחת היא לראות במקומות אלו כמקור למאכלים אשר לא בריאים מספיק לצריכה יומיומית.

אלטרנטיבה ראויה לצריכת מזון מחוץ לבית באופן תדיר היא לפנות זמן, אנרגיה ומשאבים, וללמוד היטב את אסכולת הבישול הבריא. למידה זו תקנה ללומדים אותה ידע רב בנושאים רבים ומגוונים הקשורים לקולינריה ולבישול. ראשית, יהיה עליכם להבין את האלמנטים שמרכיבים את המזון אותו הנכם צורכים. ישנו מספר גדול של אלמנטים שמרכיבים את המזון שלנו והם יכולים לשמש אותנו היטב ובאותה המידה, בשימוש שונה, הם עלולים להזיק לבריאותנו. תבלינים, שמנים, ירקות, פירות, סוגי בשרים, מקורות שונים של פחמימות, סוגי מאכלים חלביים, חלב מן הצומח, דגים או קטניות, כל אלה הם רק חלק מרשימה ארוכה של מרכיבים שאדם החפץ להתעמק בתחום הבישול הבריא צריך להכיר את הערך התזונתי שלהם ואת השימושים הנפוצים בהם.

הורים

הורים

הורים

לאחר שתלמדו אודות מרכיבי המזון שלכם, יהיה עליכם ללמוד טכניקות של הבישול הבריא. חלק מטכניקות אלה הן נפוצות יותר בקרב האוכלוסיה וחלק פחות נפוצות אולם, המורה הפרטית תגרום לכם להתוודע לאמיתות ולמיתוסים של סוגי הבישול הבריא. רוב הציבור מכיר, למשל, את מעלות הבישול עם מים על גבי הטיגון עם שמן, ויחד עם זאת לא תמיד הבישול במים בריא יותר מאפיית אותם המאכלים. לדוגמה, בתפוחי אדמה ישנם מרכיבים שנחוצים לגופנו, מרכיבים אלו מתפרקים בעת בישול תפוחי האדמה במים ולכן, אם תשפכו את מי הבישול בסיומו, אתם תאבדו ביחד איתם גם את המרכיבים האלה. באפייה עניין זה נפתר, היות ותפוחי האדמה כוללים את החומרים הבריאים האלה גם בסיומה.

במידה וחשוב לכם לתחזק את גופכם באופן ראוי בכדי לחיות בבריאות, פיזית ומנטלית, לאורך שנים, יש לספוג ולהעמיק את הידע וההתנסות בבישול בריא. מורה פרטית לבישול איכותי תדריך אתכם ובחוויה הרמונית משותפת תלמדו ביחד את התיאוריה והטכניקות של הבישול הבריא. כמו כן, המורה תגיע ללמד אתכם באווירה ביתית, נינוחה ונעימה ותתרגל את יישום הלמידה במטבח האישי שלכם. אתם תגלו במהרה את נפלאות אומנות הבישול ונהר של מחמאות יזרום תמיד ביחד איתכם.