תנור האפייה

 

תנור האפייה הביתי הפך בשנים האחרונות לאובייקט אינטגרלי הקיים במטבחו של כל אדם. למעשה, תהליך הייצור של התנורים הביתיים עבר רבולוציית התפתחות משמעותית, החל מימי הופעתם הראשונה של ניצני המהפכה התעשייתית באירופה במאה ה 19. התנועה הלינארית על ציר הזמן הפלנטארי הובילה לשיפור הטכנולוגיה והפונקציונאליות של תנור האפייה הביתי קיבלה ביטוי רב מימדי. דוגמאות אופייניות לכך הן : הוספת מערכת הטורבו, הרחבת טווח התנודות של טמפרטורת התנור וכן הוספה של וריאציות אפייה חדשות ומגוונות.

במקביל לנתיב הגדלת יתרונותיו של תנור האפייה הביתי התפתח מאוד, במשך הזמן, גם תנור האפייה התעשייתי. תנורים אלה ניתן לראות במסעדות, מאפיות, קונדיטוריות, מרכזי קייטרינג ובתי מלון. למעשה, אחד האלמנטים המהותיים אשר השתנו בו הוא פרמטר הקורלציה בין אנרגיית הצריכה של התנור לכמות תפוקתו. בעבר התנורים התעשייתיים צרכו כמויות אדירות של חשמל בעת פעילותם והתוצרת הייתה מינימאלית ואילו כיום, תנורי האפייה המאסיביים התעשייתיים צורכים כמות קטנה של חשמל והפרודוקציה הגלובאלית גדלה באופן פילאי. כמו כן, מסגרת הזמן הנחוצה לתנור כדי לשנות את הטמפרטורה הפנימית שלו הצטמצמה באופן קרדינלי. למרות זאת, בפרספקטיבה אנלוגית תנור תעשייתי סטנדרטי עדיין יידרש לו יותר זמן לחימום או קירור אם נשווה אותו לתנורי האפייה הביתיים.

הורים

הורים

הורים

בנוסף, ישנו מכנה משותף לתנורי האפייה התעשייתיים ותנור האפייה הביתי והוא נושא הלחות. בקונדיטוריות, מאפיות ומסעדות משתמשים האופים בתנורי ענק אשר כוללים אמצעים משוכללים להגדלת רמת הלחות שהיא חיונית בזמן האפייה. בדומה לכך, גם בבית, בתהליך האפייה האישי באמצעות התנור הביתי יש לדאוג להוסיף לחות  על מנת לקבל תוצר אפייה איכותי. לרוב, פעולה זו מבוצעת על ידי הכנסה של סיר קטן המכיל מים או השלכה של קוביות קרח ישירות לתוך התנור. למעשה, התכלית היא יצירה מדוייקת של שיכבה חיצונית פריכה לתוצר המאפה.

מורה פרטית לאפייה תגיע עד לביתכם והשיעור יתקיים אצלכם במטבח. המורה תסביר לכם את כל האפשרויות הגלומות בתנור האפייה הביתי שלכם ותגשים ביחד איתכם את חווית האפייה המושלמת. עטיפת הריח הנפלא והמאפים הטעימים יהיו המתנה החדשה שלכם.